
Stanje Duše: Ne ego, Duša, to sem jaz
Pomembno je, da se spomnimo, zakaj smo tukaj, od kod prihajamo in kdo smo onkraj svoje trenutne osebnosti, saj se v tem skriva ključ do našega prebujanja iz »iluzij tega življenja«. Ko smo prebujeni in si povrnemo spomin na nesmrtnost, lahko živimo bolj v skladu s svojim resničnim namenom, s katerim smo kot Duše prišli na Zemljo. Ljudje že od davnih časov iščemo odgovore na vprašanja, kot so: Kdo sem? Od kod prihajam? Kam grem, ko umrem? V poskusu iskanja odgovorov so različne kulture razvile različne metode in poti za preseganje vsakdanje ravni zavedanja, tako rekoč spečega jaza. Iskale so dostope do višjih stanj zavesti, od koder se kanalizirajo ti odgovori. Različne civilizacije so se domislile različnih metod, od joge do meditacije, od različnih obredov za vzbujanje transa do molitve in petja … vse z namenom, da bi človek transcendiral amnezijo in se začel sporazumevati z drugo stranjo.
Ideja o onostranstvu torej ni nič novega. Vendar obstaja razlika med tem, da intelektualno vemo, da je naša esenca nesmrtna in da nas čaka življenje po življenju, ter med osebno izkušnjo, v kateri začutimo tisti »Del« sebe, svoj Resnični Jaz. Paradoksalno je ravno to, da je del nas večen, resničen in neumirljiv, a se ga redko dotaknemo in ga doživimo. Pa vendar se je mogoče povezati prav s tem delom nas samih. V tej povezavi se dvignemo nad omejitve svoje osebnosti in tuzemskega uma ter doživimo večnost. S povezovanjem s svojim Resničnim Jazom doživimo neskončnost v sebi tudi skozi svojo lastno izkušnjo. Ideja o Duši ni več samo ideja, temveč z našo lastno izkušnjo postane notranje »vedenje«, nekaj, kar je del nas in je vsidrano v globino naše notranjosti. Ko z osebno izkušnjo skozi svoj prebujeni spomin doživimo veliko večjo razsežnost sebe, ozavestimo, da smo nesmrtna bitja in da je naša tuzemska življenjska doba samo ena od mnogih.
Rojstvo in utelešenje sta tako le del »igre« življenja. Smrt za človeka na Zemlji pa namesto konca pravzaprav pomeni vstop na drugo stran, v tako rekoč ponovno duhovno rojstvo v svet Duš.
Da bi se naša povezava z duhovno dimenzijo kar se da hitro uresničila, da bi nam bila torej odprta pot v dimenzijo vsemogočnosti, je najpomembnejše naše »stanje zavesti«. Most, po katerem vstopimo v onostranstvo, je naša Superzavest oziroma stanje zavesti, ki presega vsakodnevno stanje zavedanja.
Vsakdo se lahko »nauči« vstopati v stanje Superzavesti in vstopati skozi spremenjena stanja zavesti v dimenzijo neskončnosti, ljubezni in svetlobe. Več časa ko preživimo v teh spremenjenih stanjih zavesti, globlja je povezava z našo esenco in duhovnim vodstvom, višja je naša vibracija in lažje se sporazumevamo z duhovno dimenzijo. Naše tuzemsko življenje postane svetlejše, mehkejše, lepše, bolj ljubeče in polno obilja. Prežeto postane z vibracijo Božanskosti, ki se je sprožila v samem središču našega bitja.
(zapis je izvzet iz knjige Nevidna Sila Duhovnega Preboja, Asja Širovnik Moškon, 2023)
Prihajajoče delavnice in programi

30.6.2025 Prvo srečanje – Poletna šola Transcendentalni večeri
Presezite omejitve svoje osebnosti (ega) ter sprostite ustvarjalno energijo za uresničevanje vaših duhovnih potencialov. Kliknite tukaj in si oglejte vsebino delavnice.

(Razpisan je transformacijski retreat Mozaik Duše): 12.9.-14.9.2025
V tej delavnici se bomo posvetili večnemu vprašanju človeka: Zakaj sem tukaj in kaj je moj namen? Kako lahko zaživim svoj namen? Ko prepoznamo vlogo Karme, karmičnih vzorcev ter načine kako se jih osvoboditi, lahko v ta novoustvarjeni prostor prikličemo nove manifestacije svoje Usode. Kliknite tukaj in si oglejte vsebino delavnice.

Sacred Empowerment Retreat (v angleščini): 30th May – 1st June 2025
Kliknite tukaj in si oglejte vsebino delavnice.